آموزش گیتار پاپ از صفر (تصویری)

مجموعه: آموزش تصویری گیتار, آموزش گیتار پاپ تعداد بازدید: 418
آموزش گیتار پاپ از صفر (تصویری)

گیتار پاپ به خاطر راحت تر بودن نواختن به عنوان یکی از محبوب ترین سبک های نوازندگی در موسیقی پاپ ایرانی است.گیتار پاپ اغلب به عنوان ساز تک نواز نواخته می شود.با گیتار می توانید آواز بخوانید، ملودی بزنید، تکنوازی کنید و … همچنین ساز گیتار به سبکی، قابل حمل است و از این رو سازی مناسب برای استفاده از بیرون از منزل به حساب می آید

موسیقی پاپ یا pop از کلمه popular گرفته شده است و معنی محبوب و مردمی می دهد. در موسیقی پاپ احساسات، بصورت کاملا ساده و صمیمی به مخاطب منتقل می گردد. موسیقی پاپ اکثرا همراه با آواز است.

شاید رمز موفقیت گیتار پاپ در همین مردمی بودن و احساس نزدیکی کردن باشد. درواقع نمیتوان برای گیتار پاپ یا کلا موسیقی پاپ تکنیک خاصی قائل شد. چراکه نوازنده در هر سبکی از موسیقی که فعالیت کند با کمی دقت و انعطاف پذیری میتواند اثری مردمی و باب دل عموم مردم بنوازد.

در گیتار پاپ میتوان هم با انگشت بر سیم ها ضربه زد هم با پیک یا مضراب.در گیتار پاپ ریتم نوازی و آواز خواندن بسیار مهم است.موسیقی پاپ یک نوع موسیقی تجاری با هدف سود مالی و مردمی بودن است.بنا به تعریف سایمون فریت Simon Frith، منتقد موسیقی و جامعه شناس متخصص موسیقی مردم پسند، موسیقی پاپ یک صنعت است نه هنر .موسیقی پاپ را میتوان در حیطه بازار، ایدئولوژی، تولید و زیبایی شناسی هم معنا کرد.درواقع، “پاپ” طوری طراحی شده که برای همه جالب باشد و از هیچ جای خاصی نیامده و قرار هم نیست سلیقه خاصی در ان باشد.

مطالب مشابه را اینجا ببینید : آموزش گیتار به زبان ساده 

موسیقی پاپ سازی ها، نوعی موسیقی است که در دهه ۵۰ آغاز شد و آنچه در این مجموعه قرار میگیرد معمولا برای گروه بزرگی از افراد جذاب است. با به وجود آمدن صفحه های پلاستیکی یا وینیل در دهه ۳۰ تا ظهور کامپکت دیسک یا CD در دهه ۸۰، موسیقی ضبط شده، نسبت به موسیقی زنده، بیش از پیش در دسترس قرار گرفت.

ترانه های پاپ معمولا در ۳ دقیقه اجرا میشوند و در آنها از ملودیهایی استفاده میشود که معمولا بسیار شنیدنی بوده و بسیار جلب توجه میکند.

پس گیتار پاپ و موسیقی پاپ با هدف مردمی بودن ، لذت و جذابیت نزد مردم برای کسب سود و در امد تولید می شود. و از زیباترین اهنگ های مردم پسند به شمار می اید.

مطلب کاربردی: آموزش رایگان ریتم نوازی گیتار (فیلم و مقاله)

قسمت اول فیلم آموزشی گیتار پاپ

قسمت دوم فیلم آموزشی گیتار پاپ

قسمت سوم فیلم آموزشی گیتار پاپ

قسمت چهارم فیلم آموزشی گیتار پاپ

قسمت پنجم فیلم آموزشی گیتار پاپ

قسمت ششم فیلم آموزشی گیتار پاپ

مطالب مرتبط