۲۵ نکته کاملا ضروری برای اینکه در نواختن ویولن به سرعت پیشرفت کنید!

مجموعه: آموزش ویولن مقدماتی (گام به گام) تعداد بازدید: 401
۲۵ نکته کاملا ضروری برای اینکه در نواختن ویولن به سرعت پیشرفت کنید!

چه یک نوازنده ی مبتدی ویولن باشید یا سالهاست که ساز میزنید همیشه روش هایی برای بهبود و پیشرفت وجود دارد .اما اینجا برای شما سوپرایز داریم: اگر شما میخواهید بهتر شوید باید تمرین کنید خوشبختانه ما میخواهیم به شما کمک کنیم در این پست مربی موسیقی Juliep حدود ۲۵نکته ی تمرینی را برای نوازندگان با هر میزان توانایی (مقدماتی تا پیشرفته) به اشتراک میگذارد.

برنامه ی روزانه ی تمرین ویولن

violin-practice-routine-1

تنظیم یک برنامه ی روزانه ی پایدار میتواند به شما کمک کند که در مسیر بمانید اینجا مقداری نکات تمرینی وجود دارد که به شما برای تهیه ی یک برنامه ی تمرین کمک خواهد کرد.

 1. .هر روز در یک زمان مشخص تمرین کنید.وقتی شما یک زمان تمرین طراحی میکنید خیلی کمتر احتمال دارد که بهانه تراشی کنید یا از آن شانه خالی کنید.
 2. از اپلکیشن های برتر آموزش ویولن برای ادامه‌ی تمرین هایتان استفاده کنید. حتما Music journal و Practice center را امتحان کنید!
 3. .ویالون تان را در شروع هر جلسه ی تمرین کوک کنید. اپلکیشن های رمازیی برای تنظیم ویولن وجود دارد، اما lite,Clear tune دو اپ خوب هستند.
 4. وقتی تمرین میکنید همیشه یک مداد در دست داشته باشید .بنابراین شما می‌توانید برگه ی موسیقی ویالونتان را با نکات و یادداشت های مفید علامت گذاری کنید.
 5. از یک جایگاه نشستن استفاده کنید که بتوانید در یک حالت و وضعیت صحیح تمرین کنید. وضعیت خوب نه تنها برای اینکه بهتر بنوازید ضروری است بلکه برای جلوگیری از صدمات ضروری است.

مطلب مرتبط که ممکن است دوست داشته باشید: آشنایی با همه قسمت های ساز ویولن

این ۱۰ روش برای بهبود حالت تان را بررسی کنید

نکات تمرین ویولن

violin-practice-tips

این نکات تمرینی ویولن به شما کمک خواهد کرد که شما در زمانی که دارید جلسات تمرینی مؤثر و مفیدی داشته باشید.

 1. .قبل از جلسه حرکات ساده برای گرم کردن انجام دهید برای اینکه انگشتان آرنج و گوشهایتان آماده ی نواختن شوند
 2. .از یک زمان سنج(اسبابی برای تعیین زمان دقیق در موسیقی )با یک ضرب ثابت استفاده کنید در زمانی که موسیقی تمرین میکنید. شما همچنین می‌توانید از یک زمان سنج برای به چالش کشیدن خودتان و نواختن های گام های مختلف موسیقی استفاده . Tempo یکی از بهترین برنامه های زمان سنج است که شما می‌توانید امتحان کنید.
 3. .در نقاط مختلف تمرین صدای خودتان را ضبط کنید. شما هیچگاه مجبور نیستید آنها را با کسی به اشتراک بگذارید مگر اینکه خودتان بخواهید. می‌توانید از آنها به عنوان ابزار یادگیری استفاده کنید. با گوش کردن به آنچه ضبط کرده اید چیزهای جدیدی درباره ی نوازندگی تان خواهید شنید.
 4. .با دقت کلوفان بزنید(.کلوفان یا رزین انگم سخت و شکننده ی زرد رنگی است که آن را به آرشه ی ویولن میمالند).اگر صیفی کلوفان را روی آرشه بزنید صدایی که تولید میشود گوش خراش می شود. اگر به اندازه ی کافی به آرشه نزنید دامنه پویایی شما را پایین میاورد. مطمئن شوید که همه‌ی این نکات حفاظتی برای آرشه ی ویالونتان را بررسی کرده اید.

از دست ندهید! معرفی ۵۰ ویولنیست برتر جهان

 1. از یک دوست کمک بخواهید هر چیزی با دوست جالبتر است و تمرین ویولن نیز از این قائده مستثنی نیست. شما می‌توانید همه ی موسیقی را باهم بزنید و یا حتی برخی قطعه های جالب دو نفره را بنوازید Foddmarkey بنیانگذار سایت Thestrrieyclub.com میگوید: به نظر میرسد زمانی که موسیقی را با فان و خنده ترکیب میکردم بیشتر پیشرفت میکردم. بعد از نواختن قطعات تمرین ها و تکرار هایی که معلمتان تعیین کرده است خوب است که قطعه نسبتا آسان را بنوازید و از اینکه خودتان را روی ساز بیان کنید لذت ببرید .اغلب ما در مرز توانایی های تکلیفی مان مینوازیم و فقط با چیزهای نسبتا ساده احساس آرامش را تاسیس کردم. این دلیلی است که من میخواهم دانش آموزانم موسیقی ی که دوست دارند پیدا کنند و از نواختن آن لذت ببرند.
 2. یادبگیرید با ساز یا آواز همراهی کننده بنوازید. نواختن پیانو با ساز و آواز همراهی کننده به شما کمک خواهد کرد که مهارت های مختلف مانند گام ها ی هماهنگ کننده ی دینامیک و آیتم ها را یاد بگیرید .بر طبق string salong.com اگر شما با ساز و آواز همراهی کننده تمرین کنید شما سریعتر یاد میگیرید و بیشتر لذت میبرید .این یک راه و روش طبیعی برای یادگیری و دوست داشتن موسیقی است.

سعی کنید با مربیانی تمرین کنید که با شما سازگار و موافق هستند تا سرعت پیشرفت تان بهبود پیدا کند. بیشتر: چند وقت یکبار باید ویولن تمرین کنید تا واقعا پیشرفت کنید.

every-person-should-play-the-violin-300x249

نکات تمرین ویولن

از تکنیک های برای کنترل .این سرمشق های تمرین ویولن به شما کمک خواهد کرد که روی مهم ترین جنبه ی نواختن تمرکز کنید.

 1. .گام های آرام تر را بنوازید تا تن آهنگ تان ملایم تر و دلپذیر تر باشد(.اینجا یک ویدیویی عالی آموزشی برای مبتدیان روی گام ویولن وجود دارد).
 2. .این تمرین ها را برای گرم کردن آرنج تان که کمان را با آن می گیرید انجام دهید، یک گام با نت برای هر نت گام بنوازید . سپس نت ها روی هر نت سپس نت ها روی هر نت
 3. کنترل آرشه بیشتری به دست آورید با تعویض بین قرار دادن آرشه روی زه مفرد و گرفتن آرشه روی زه دوتایی در یک بار به آن توقف دو گانه میگویند) اگر شما چگونگی یادگیری تغییر و نواختن در جایگاه سوم را شروع کرده اید به Violon book کتاب ویولن مبتدی خود باز گردید و سعی کنید ملودی های ساده را در جایگاه سوم یا بالاتر بنوازید .

مطلب جالب ! معرفی بهترین مارک ویولن

بازی تمرین ویولن

سعی کنید یکی دوتا از این فعالیت ، بازی های ویولن این یکنواختی را از بین می برد و باعث میشود تمرین ویولن جالب تر شود های جالب و خنده دار را به جلسه ی تمرین بعدی تان اضافه کنید .

 1. .برای درهم برهم کردن چیزهایی همه آن چیزهایی که میخواهید تمرین کنید(.مثلا آهنگ های جالب که میدانید چگونه آنرا می نوازید) را روی کاغذ های جداگانه بنویسید آنها را توی شیشه بریزید و تکان بدهید ۳ تا ۵ تای انها را بردارید و برای جلسه آن روز تمرین کنید .
 2. .برای یک متن مشکل از چارک ها برای حفظ مسیر پیشرفت تان استفاده کنید، ۳ت ا روی طرف راست سر پایه ی موسیقی تان قرار دهید .هر بار که شما متن را به درستی نواختید، یک واحد به سمت راست سر پایه ی موسیقی حرکت کنید .اگر شما موفق نشدید مجبورید همه‌ی چارک های نت ها را روی سمت چپ سر پایه را دوباره بنوازید.هدف شما حرکت همه‌ی ۳ جایگاه به سمت راست پایه با نواختن متن به صورت صحیح سه بار در یک ردیف است .
 3. کتاب فعالیت جادویی موزیک، فعالیت ها و اجراهای جالبی را برای ویالونیست های خیلی جوان دارد(سنین بین ۵ـ۳سال).

-۴٫ کتاب کار برای سازماندهی اجراها تالیف شده توسط اولین آوشارین برای کودکان ۳تا ۷سال عالی است.

اگر شما در جستجو جوی راههای بیشتر برای این هستید که تمرین ویولن جالب تر باشد این۲+بازیهای ویالون برای بچه هارا امتحان کنید.

این نکته مهم را ازدست ندهید! اصول آموزش ویولن به کودکان

مردی در حال نواختن ویولن در سالن

تمرین ویالون به صورت آنلاین

منابع عالی زیادی برای کمک به فراگیری ویولن وجود دارد .از بازیها گرفته تا ویدئو ها . اینجا تعدادی سایت آورده شده است که به شما در تمرین و بهبود کمک خواهد کرد .

 1. قطعه Violon fingering را در Fiddlerman.com تمرین کنید.
 2. یک ویدئو برای پست کردن در یوتیوب، اینستاگرام، فیس بوک یا ویو بسازید
 3. با تماشای ویدئوهایی از مردمی که ویولن می نوازند انگیزه بگیرید .نمی دانید باید از کجا شروع کنیدBryson playing secret (رازهای نواختن بریسون) توسط یک جمهوری یا نوازندگی هیلاری ها Abach Sarabade ) را امتحان کنید.
 4. Violononline.com حاوی هزاران نکته اطلاعاتی درباره ی تکنیک های نواختن پیانو و حالت های آن دارد .آنها .سایت دستورعمل هایی با تصویر هستند .

برای یادگیری سریع و اصولی ویولن از این پکیج فوق العاده استفاده کنید- بدون نیاز به کلاس !

برگه ی موسیقی ویولن

خوشبختانه جاهای زیادی برای پیداکردن وب سایت های موسیقی آنلاین وجود دارد.

زمانیکه شما ازتمرین آهنگ های ویالون مشابه آسان خسته شده اید شما می‌توانید دنبال وب سایت های موزیک باشید و چند قطعه ، جدید یادبگیرید .

 1. وب سایت های رایگان موزیک violononline.com و ۸notes.com را پیدا کنید.
 2. از وب سایت violononline.com تا تمرین گام های خودتان استفاده کنید.
 3. شما می‌توانید هزاران آهنگ پاپ که توسط هنرمندانی نظیر کتی پری ،فلوریدا،کلد پلی در استودیو ویولن مک کورت و … در Mccourt studio ببینید.
 4. IMSLP هزاران آهنگ کلاسیک در دسترس برای دانلود و چاپ دارد.

درحالی‌که همه این نکته‌ها به شما کمک خواهد کرد که یاد بگیرید چگونه ویولن بنوازید، غیرممکن است که از همه‌ی این‌ها فقط در یک یا دو هفته استفاده کنید از یک یا دو نکته هر بار برای بهبود نواختن استفاده کنید بدون اینکه روی‌هم انباشته و تلنبار شوند .هر هفته سعی کنید با حفظ و ادامه‌ی تمرین شما به‌سرعت می‌توانید بهترو بهتر شوید.

اگر سوالی در این زمینه دارید با وب سایت سازی ها در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تا به شما کمک کنیم!

مطالب مرتبط